Із початку року в Україні діє Електронний земельний кадастр. На офіційному сайті Держземагентства у вільному доступі міститься інформація про земельні наділи в межах України. Тільки за перший тиждень року розділ “Публічна кадастрова карта” на офіційному сайті земельного відомства відвідало понад 120 тисяч осіб. За прогнозами юристів, виявлені людьми неточності і так звані “накладки” в електронній земельній карті можуть спровокувати хвилю судових позовів. І, ймовірно, їхня кількість не зменшуватиметься, поки до електронного кадастру не внесуть відомості про всі земельні ділянки. Експерти прогнозують, що ця процедура займе не один рік.
Зоя Ярош, голова секції земельного права Асоціації адвокатів України:
Дійсно, є багато накладок, і люди, які довгий час користувались своїми земельними ділянками, навіть не підозрювали, що якась частка їх ділянки у кілька метрів, а подекуди у кілька гектарів належить комусь іншому.
Тим часом, як повідомляє прес-служба Держземагентства, голова відомства Сергій Тимченко заявив, що у національній кадастровій системі за три тижні роботи зареєстрували більш як 20 тисяч нових земельних ділянок. Також за цей період видали понад 5 тисяч виписок з кадастру для здійснення угод із землею. Завдяки автоматизації процесів реєстрація більшості ділянок триває близько 5-10 хвилин. Раніше на це витрачали тижні.