Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /home/marshall/domains/rus.marshaller.com.ua/public_html/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /home/marshall/domains/rus.marshaller.com.ua/public_html/wp-includes/plugin.php on line 601
КОМЕНТАР ЗОЇ ЯРОШ З ПРИВОДУ ЗАХИСТУ АКТИВІВ В УКРАЇНІ В ПЕРІОД КРИЗИ | Адвокатська компанія "Маршаллєр і партнери"

КОМЕНТАР ЗОЇ ЯРОШ З ПРИВОДУ ЗАХИСТУ АКТИВІВ В УКРАЇНІ В ПЕРІОД КРИЗИ

Захист активів

Керуючий партнер АК «Маршаллєр і партнери», член Правління ААУ Зоя Ярош надала коментар «Юридичній газеті» з приводу захисту активів в Україні в період кризи:

Системи захисту прав мажоритарних акціонерів, хоча в нас і існують, проте є досить громіздкими. Якщо говорити про інститут відсторонення від посади, то такі зміни в законодавстві були прийняті тільки влітку 2014 р. і, у звʼязку із їхньою новизною відсутня і судова практика, і те, що вони справді не передбачені в статутах.

Якщо говорити про ті підприємства, які знаходять в зоні АТО, то там практично неможливо їх нормально внести. Також у зоні АТО стала проблемою неповороткість наших державних органів, оскільки при фактичному блокуванні судової системи минулої весни та влітку державна система реєстрації фактично працювала і вносилися відповідні зміни. І ті директори, які мали відповідні довіреності від своїх акціонерів, прекрасно ними користувалися: вносилися зміни до установчих документів, змінювався керівний склад і оскаржити це можна було б  тільки в судовому порядку, що стало практично неможливо. І далі у цьому ланцюгу і стало відбуватися відчуження активів.

У людини, в якої є печатка і право підпису, є досить оперативні можливості з відчуження активів. А що стосується добровільних мажоритарних власників, то щоб змінити директора, він повинен пройти відповідні процедури скликання загальних зборів акціонерів чи учасників, а це триває 30 днів. За цих 30 днів у нас відбувається перекидання/відчуження активів, операції з рахунками, цінними паперами (аж до того, що нерухомість може бути перереєстрована). Тобто за ці 30 днів (а це мінімальний строк) мажоритарний акціонер позбавлений можливості як-небудь реагувати. І в нього залишається тільки одна можливість — звернення до правоохоронних органів. Знову-таки ми повертаємося до того питання, що це все в нас відбувається дуже повільно.

Ще одна проблема (і вона скоро стане досить актуальною): численні підприємства мають своє місце реєстрації в зоні АТО. Відповідно до ст. 35 Закону України «Про акціонерні товариства» збори акціонерів повинні проводитися за місцем реєстрації  такого акціонерного товариства, тобто в населеному пункті, де воно зареєстровано. Зараз підходить час загальних зборів акціонерів. Як їх провести? Це можливо тільки після проведення відповідних змін до Закону, проте навіть проекту таких змін на сьогодні немає. Так ми бачимо певне ігнорування тієї проблематики, що повʼязано з зоною АТО, яка набуває так званий «сірий» характер.

Зоя Ярош,
Керуючий партнер АК «Маршаллер и партнеры»