26 квітня 2016 року у Прес-центрі «ЛІГАБізнесІнформ» відбувся Круглий стіл Асоціації адвокатів України на тему: «Ключові питання реформування інституту адвокатури», під час якого адвокати та експерти мали змогу обговорити суперечності законопроекту та висловити свої пропозиції щодо їх врегулювання.
Модератором Круглого столу виступила Зоя Ярош – Віце-президент Асоціації адвокатів України, керуючий партнер АК «Маршаллєр і партнери». Пані Ярош зазначила, що Асоціація не могла залишитися осторонь від громадського обговорення спеціального закону, у зв’язку з чим в ААУ була створена робоча група для опрацювання запропонованого Радою з питань судових реформ при Президентові України проекту закону.
Експертами заходу виступили завідуючий Відділом представництва інтересів Президента України в судах Адміністрації Президента України Віктор Короленко, експерт Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Марк Сегал, член КДКА Київської області Ігор Покатило.
Під час заходу були обговорені наступні питання:
- Гарантії здійснення адвокатської діяльності та механізми реалізації;
- Можливість доступу до професії;
- Організаційно-правові форми здійснення адвокатської діяльності;
- Адвокатське самоврядування;
- Дисциплінарна відповідальність адвоката;
- та інші питання.
«Не маючи належним чином гарантованих прав, адвокати не зможуть гідно представляти громадян і юридичних осіб у судах. Водночас за представництво на низькому рівні вони можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності», – наголосила віце-президент ААУ Зоя Ярош.
У своєму коментарі Зоя Ярош також зазначила: «Статус адвоката дає певні права і гарантії, які вже закріплені в чинному законі. Ми сподіваємося, що з прийняттям оновленого закону ці права і гарантії будуть розширені і що правоохоронні органи навчаться їх дотримуватися, за що ми активно боремося.
Адвокат — це не просто звання, а уособлення гарантії, даної відповідною кастою майстрів конкретній людині. І ця людина, крім прав, наділена певними обов’язками, включаючи передбачені правилами адвокатської етики. І якщо клієнт бачить якусь недобросовісність, то чітко розуміє, що, звертаючись до адвоката, має право на якусь сатисфакцію, гарантію, включаючи можливість позбавити адвоката доступу до професії. Це гарантує клієнту відповідальне ставлення з боку адвоката.»
Нагадуємо, що захід відбувся в рамках громадського обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».